„Śmierdząca sprawa”, czyli jak uniknąć problemu nieprzyjemnych zapachów ze zlewu?
Nieprzyjemny zapach z kuchennego zlewu to powszechny problem, który wynika z gromadzenia się resztek jedzenia i tłuszczu w rurach.
Uwielbiasz swojego pupila, a jednocześnie zdarza się, że jego zapach jest uciążliwy? Na szczęście, istnieją proste sposoby, które pomogą Ci zniwelować uporczywą woń czworonoga! Wierz lub nie, ale nasze metody są łatwiejsze niż mogłoby się wydawać!
Każdy pies pachnie inaczej. Ich zapachy są połączeniem tego, co przynoszą z dworu (np. błoto, kurz, bród) i naturalnych wydzielin. Psy posiadają wiele gruczołów, które produkują różnego rodzaju wydzieliny o unikalnych właściwościach. Rozróżniamy m.in. wydzieliny z gruczołów łojowych, które pomagają w utrzymaniu wodoodporności i elastyczności skóry czy wydzieliny z gruczołów apokrynowych służące do znakowania terytorium oraz komunikowania się z innymi psami. Regularne kąpanie i szczotkowanie pomoże usunąć ze skóry psiaka martwą sierść, nadmiar wydzielin i brudu. Podczas kąpieli czworonoga warto używać szamponu neutralizującego zapachy. Eksperci zalecają także regularnie czyścić uzębienie psów oraz przycinać skołtunione futro, w którym mogą gromadzić się zanieczyszczenia i zapachy.
Oto kilka typowych miejsc w domu, w których przeważnie gromadzi się zapach psów:
Wniosek – zapach psa najsilniej przenika przez włókna tkanin. Dobrą wiadomością jest fakt, że częste pranie tekstyliów, odkurzanie i mycie podłóg oraz regularne czyszczenie mebli tapicerowanych znacznie przyczynią się do usunięcia charakterystycznych zapachów. Co jeszcze warto zrobić, aby dom pachniał świeżością i czystością a nie czworonogiem?
Sierść psiaków jest niewielka i lekka, co za tym idzie, bardzo trudna do usunięcia. Warto wiedzieć, że najdrobniejsze włoski z powodzeniem wychwycą oczyszczacze powietrza wyposażone w filtr HEPA, który według Agencji Ochrony Środowiska (EPA) „może usunąć co najmniej 99,97% kurzu, pyłków, pleśni, bakterii i wszelkich unoszących się w powietrzu cząstek o wielkości 0,3 mikrona (μm)”. Aby oczyszczacz powietrza spełniał swoje zadanie, musi być dopasowany do wielkości pomieszczenia, w którym będzie używany. Należy również regularnie sprawdzać i wymieniać lub czyścić filtr, zgodnie ze wskazówkami producenta.
Najlepszym wyborem są produkty, które całkowicie zneutralizują wonie, a nie tylko je zamaskują. Strzałem w dziesiątkę jest neutralizator psich zapachów od bioExpert. Preparat rozkłada amoniak, siarkę i inne związki, które generują nieprzyjemne wonie. Dzięki temu usuwa nieprzyjemne zapachy, a nie tylko je maskuje. Dzięki zawartości odpowiednio dobranych olejków eterycznych, produkt odstrasza owady oraz zapobiega znaczeniu powierzchni przez psy. Formuła neutralizatora została oparta na składnikach organicznych, biodegradowalnych, rozpuszczalnych w wodzie oraz przyjaznych dla środowiska i zwierząt. Produkt jest bezpieczny dla drewnianych parkietów, kamiennych posadzek, metalowych elementów, tapicerek czy mebli.
Niweluje nieprzyjemne zapachy (uryny, kału, śliny i wymiocin)
Usuwa substancje kwaśne i zasadowe, które mogą powstawać podczas rozkładu nieczystości
Posiada przyjemny aromat olejków eterycznych, który odstrasza owady
Przyjazny dla zwierząt i środowiska
Pamiętaj, że profilaktyka jest kluczem do posiadania domu pachnącego świeżością a nie psiakiem. Kiedy czworonóg zaliczy „wpadkę” w mieszkaniu, wykorzystaj neutralizator psich zapachów od bioExpert. Spray szybko poradzi sobie z usunięciem nieprzyjemnego zapachu we właściwy sposób.