Najczęstszą przyczyną braku drożności kanalizacji oraz przykrych zapachów z odpływów jest tłuszcz znajdujący się w wodzie pozostałej po zmywaniu naczyń lub kąpieli w płynach i olejkach pielęgnacyjnych. Spływająca do kanalizacji woda szybko stygnie i niesiony przez nią tłuszcz osadza się na ściankach rur. Do tłuszczu przylepiają się inne zanieczyszczenia organiczne powodując zatkanie odpływów.  Gnijące osady wydzielają nieprzyjemne zapachy.

W preparatach bioExperta znajdują się mikroorganizmy saprofityczne żywiące się między innymi tłuszczem. Wydzielają one enzymy z grupy lipaz, które są odpowiedzialne za jego upłynnianie. Do niektórych preparatów udrażniających bioExperta  enzym lipaza jest dodawany, by przyspieszyć ich skuteczne działanie.   Enzymy  upłynniają złogi tłuszczu dzięki czemu, wraz z innymi zanieczyszczeniami organicznymi, staje się on łatwiej przyswajalny dla bakterii. Specjalnie wyselekcjonowane szczepy żywiąc się zanieczyszczeniami czyszczą i udrażniają kanalizację oraz  likwidują nieprzyjemne zapachy z odpływów.

Mikroorganizmy  zasiedlają kanalizację i namnażają  się w szczelinach i zarysowaniach. Tworzą biofilm, który systematycznie zapobiega ponownemu osadzaniu się tłuszczu.  Kanalizacja jest drożna i bezwonna.

Biologiczne preparaty do udrażniania kanalizacji są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie wydzielają toksycznych oparów.  Wspomagają przydomowe oczyszczalnie i szamba.

Dowiedz się jak nam pomagają: 
Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.