FAQ

SASZETKA DO PRANIA

 • Czy saszetka jest odpowiednikiem ekologicznych kul piorących?

  Nie, saszetka całkowicie różni się od tych produktów. Saszetka jest wypełniona wysoce oczyszczonym magnezem. Nie zawiera granulatu ceramicznego i wolno uwalniających się związków piorących (środków powierzchniowo czynnych), które bardzo często są zawarte w tego typu produktach.
 • Czy można używać saszetki razem z preparatami do płukania?

  Należy pamiętać, że saszetka skutecznie usuwa zapachy i środki chemiczne, więc zapach z płynu do płukania również zostanie częściowo usunięty. Jeśli bardzo chcemy, by pranie pachniało, rekomendujemy wyjęcie saszetki przed cyklem płukania i dodanie do zbiorniczka ulubionego olejku zapachowego np. lawendowego. Olejek najlepiej zakupić w sklepie ekologicznym.
 • Czy saszetka usuwa z tkanin zapachy np. zapach potu czy mocnych perfum?

  Saszetka usuwa zapachy (w tym zapach potu) dziesięciokrotnie skuteczniej niż tradycyjne detergenty. Jeśli bardzo lubisz używać płynu do płukania tkanin, pamiętaj, że jeśli pozostawisz saszetkę w pralce na czas płukania – zapach dodanego płynu także zostanie usunięty.
 • Co zrobić ze zużytą saszetką?

  Można w dalszym ciągu używać starej saszetki wraz z nową lub też wykorzystać ją w ogrodzie. W tym celu należy rozciąć saszetkę i wysypać magnez do ziemi, a nylon wyrzucić do pojemnika z tworzywami sztucznymi.

ŚRODKI CZYSTOŚCI

 • Czy stosując preparaty bioExperta można sprzątać bez rękawic?

  Środki do sprzątania mają za zadanie czyścić różne powierzchnie i dlatego zawierają koncentraty substancji, które w tej formie mogą mieć zły wpływ na skórę dłoni i paznokcie. Nawet naturalne i występujące w przyrodzie składniki, gdy są w nadmiarze mogą podrażnić delikatną lub uszkodzoną skórę np. sok z cytryny. Dlatego też, aby chronić swoje dłonie i paznokcie, warto zacząć używać rękawiczek – niezależnie od używanych środków czystości.
 • Z odpływów w łazience i kuchni wydobywa się przykry zapach. Jak go usunąć?

  Są dwa powody wydostawania się brzydkich zapachów z odpływów: – nieprawidłowa konstrukcja instalacji kanalizacyjnej – i/lub zagniwające osady zalegające w instalacji Choć oszczędzanie wody jest wyrazem dbałości o środowisko, to nie sprzyja ono prawidłowemu funkcjonowaniu kanalizacji. Mniejszy przepływ wody powoduje osadzanie się zanieczyszczeń na ściankach rur. Największy przyrost osadów ma miejsce w przypadku, gdy do kanalizacji dostaje się dużo tłuszczu (np. olej z frytkownicy, tłuszcz z patelni, olejek pielęgnacyjny do kąpieli). W miarę schładzania się wody spływającej rurami, tłuszcz, początkowo rozpuszczony w wodzie, stygnie i osadza się na ściankach. Do niego szybko przyklejają się grudki innych zanieczyszczeń. Wszystko zaczyna zagniwać i wydzielać nieprzyjemne zapachy a w skrajnych przypadkach nawet – groźny dla zdrowia – siarkowodór. Systematyczne stosowanie biologicznych preparatów do udrażniania kanalizacji zapobieganie powstawania powyższych problemów w systemach odpływowych. Zawierają one mikroorganizmy i enzymy, które rozkładają tłuszcze i inne związki organiczne. Dzięki takiemu działaniu preparaty czyszczą kanalizację w miejscach niedostępnych dla człowieka i usuwają przyczynę zatorów oraz powstawania nieprzyjemnych zapachów.
 • Moja kabina prysznicowa ma specjalną powłokę. Czy mogę stosować bioPiankę bioExpert?

  Jak najbardziej. BIO Pianka, w przeciwieństwie do mleczek, nie zawiera żadnych ścierających drobin i nie rysuje szkła czy powłok ochronnych. Usuwa zabrudzenia i kamień na ściankach kabin, glazurze czy armaturze dzięki zawartości naturalnych biosurfaktantów i kwasów, które nie wchodzą w reakcję z tymi powierzchniami.
 • Jak działa bioKoncentrat do łazienek?

  BIO Koncentrat do mycia łazienek działa trójfazowo. Faza 1. Biosurfaktanty obniżają napięcie powierzchniowe i tym samym ułatwiają usunięcie zanieczyszczeń oraz ułatwiają mikroorganizmom lepszą penetrację szczelin. Faza 2. Mikroorganizmy wnikają w głąb porów i szczelin (fuga, podłogi wokół toalet, glazura i terakota) i rozkładają zanieczyszczenia organiczne tam nagromadzone. Faza 3. Te bezpieczne dla ludzi i zwierząt bakterie zasiedlają miejsca aplikacji Bio Koncentratu tworząc tzw. biofilm, który znacząco opóźnia ponowne osadzanie się zanieczyszczeń na tych powierzchniach.

PREPARATY OGRODOWE

 • Dlaczego Bio Koncentrat do kostki PODJAZD nie usunął całkowicie śladów opon?

  Aby preparat działał prawidłowo, miejsce, w którym został zastosowany, nie powinno być w chwili aplikacji narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Optymalna pora stosowania preparatu to ciepły pochmurny dzień lub wieczór. W przypadku intensywnych, mocno wtartych w pory kostki brukowej zanieczyszczeń, nawierzchnię należy czyścić szczotką/myjką z roztworem koncentratu i pozostawić preparat (bez spłukiwania) na około 30 minut. W razie konieczności zastosować nierozcieńczony koncentrat i/lub zabieg powtórzyć. Trzeba także upewnić się, że pozostawiony preparat nie wyschnie (można go skrapiać letnią wodą w razie potrzeby), ponieważ mikroorganizmy zawarte w Bio Koncentracie potrzebują wilgoci by rozkładać związki ropopochodne i optymalnej temperatury 25-30 stopni C. Preparat nie będzie działał w niskich i ujemnych temperaturach.
 • Czy mikroorganizmy zawarte w preparatach bioExperta są groźne dla człowieka i zwierząt?

  Mikroorganizmy stosowane w preparatach to gatunki/szczepy starannie wyselekcjonowane z naszego środowiska naturalnego. Są nieszkodliwe dla ludzi, zwierząt i środowiska. Mikroorganizmy stosowane w preparatach bioExperta nie są modyfikowane genetycznie.
 • INSTALACJE SANITARNE

 • Mam przydomową oczyszczalnię/szambo. Jakich środków czystości mogę używać a jakich się wystrzegać?

  Produkty, które zawierają substancje biobójcze (dezynfektanty) lub żrące szkodzą bakteriom działającym w systemie kanalizacyjnym. Bakterie MUSZĄ być OBECNE w systemie kanalizacyjnym, szambie czy przydomowej oczyszczalni ścieków, aby upłynniać i rozkładać substancje organiczne. Bakterie są WRAŻLIWE NA ZMIANY ŚRODOWISKA, dlatego należy sprawdzać etykiety produktów, które zwykle używane są w gospodarstwie domowym. Szczególnie uważnie należy czytać etykiety na: – Wybielaczach do tkanin – Substancjach czyszczących – Substancjach dezynfekujących – Substancjach z zawartością kwasów, zasad – Środkach do czyszczenia toalety i łazienki – Preparatach z sodą kaustyczną służących do odblokowywania kanalizacji – Rozpuszczalnikach.
 • Strona korzysta
  z plików Cookies.
  Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.