Jak bioexpert dba o oczyszczalnie i szamba

Najczęstsze problemy związane z posiadaniem oczyszczalni ścieków lub szamb to narastający kożuch, zapychanie drenów, nadmierny osad i odór z fermentujących beztlenowo ścieków.

Wprowadzenie naturalnych kultur mikroorganizmów odpowiedzialnych za biodegradacje ścieków umożliwia przyspieszenie rozkładu i likwidację uciążliwości. Specjalnie wyselekcjonowane mikroorganizmy saprofityczne żywiące się tłuszczem, białkami, węglowodanami (między innymi celulozą z papieru toaletowego) z dodatkiem enzymów rozkładają  nieczystości redukując osad i likwidując kożuch w osadniku.

Ponadto, bakteryjne preparaty dawkowane poprzez domowe sanitariaty,  umożliwiają mikroorganizmom  zasiedlenie kanalizacji co zapobiega powstawaniu zatorów i osadów na ścianach rur   i w  konsekwencji eliminuje prawdopodobieństwo wydobywania się przykrych zapachów z odpływów.

Biologiczne preparaty bioExperta to oferta produktów  do bieżącej eksploatacji  szamb i oczyszczalni ścieków oraz do interwencyjnego stosowania w przypadku zaistnienia problemów.

BIO Starter – przyspiesza efektywną pracę nowo uruchomionej  oczyszczalni.

BIO Drenaż – zapobiega i udrażnia system rozsączający oczyszczalni.

musujące Tabletki  biologiczne – pozwalają na bezproblemową bieżącą eksploatacje szamba lub oczyszczalni.

Biologiczny Preparat do szamb –  to alternatywa Tabletek dla posiadaczy szamb.

Systematyczne stosowanie preparatów zapewnia eliminację  nieprzyjemnych uciążliwości w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska.