Jak bioExpert oczyszcza wodę w oczku wodnym lub stawie

Podczas letnich dni, gdy obfite opady spłukują z trawników i nawierzchni nawozy, ziemię i zanieczyszczenia organiczne do zbiornika wodnego, powstają w nim idealne warunki do rozrastania się glonów i sinic. Wysoka temperatura  oraz  obfitość związków odżywczych sprzyjają ekspansji tych rośli szpecąc staw wodny czy też oczko.
Woda staje się mętna i zielona, wydziela nieprzyjemny zapach, a na dnie, brzegu i plaży w zawrotnym tempie gromadzi się muł.

Marka bioExpert oferuje 4 preparaty w linii Bluklar, które pomogą oczyścić wodę w oczku wodnym lub stawie.

Bluklar 3w1 to preparat przeznaczony do pielęgnacji niewielkich, generalnie zadbanych ekosystemów wodnych. Preparat ten klaruję wodę w oczku wodnym i stawie, hamuje wzrost glonów i redukuję gromadzące się osady.

Linia Bluklar PROFESSIONAL  to zestaw trzech preparatów do profilaktyki oraz  pielęgnacji zbiorników szczególnie narażonych na systematyczne zanieczyszczanie (opady liści, odchody zwierząt wodnych, napływające nawozy z otaczających ogrodów/trawników, stosowanie pestycydów w otoczeniu zbiornika) lub z ograniczonym przepływem wody  i natlenianiem.

Buklar PROFESSIONAL Redukcja mułu – preparat przeznaczony do oczyszczania dna i strefy brzegowej.

Bluklar PROFESSIONAL Przejrzystość – preparat przeznaczony do klarowania wody i zapobiegania jej zakwitowi.

Bluklar PROFESSIONAL Mikroelementy – minerały wiążące azot i fosfor oraz mikroelementy będące „odżywką” dla mikroorganizmów oczyszczających wodę i dno w  zbiornikach wodnych oraz dla zamieszkującej je fauny.

Preparaty bioExperta  zawierają szczepy bakterii saprofitycznych,  enzymy oraz  minerały i mikroelementy.

Mikroorganizmy po dostaniu się do zbiornika wodnego namnażają się i pobierają środki organiczne  potrzebne im do wzrostu. Tym samym odbierają pożywienie glonom. Pozbawione pożywienia glony przestają się rozprzestrzeniać i z czasem obumierają. Enzymy ułatwiają mikroorganizmom rozkład martwej materii organicznej, a minerały wiążą azot i fosfor oraz obciążają zanieczyszczenia zawieszone w wodzie i konsekwentnie powodują ich opadanie na dno zwiększając przejrzystość toni.

Systematyczne dodawanie preparatów do zbiornika zapewnia utrzymanie równowagi  w tym wodnym ekosystemie. Dzięki saprofitycznym mikroorganizmom  zbiornik odzyskuje walory ozdobne i użytkowe oraz jest  ponownie   doskonałym miejscem  dla żyjących w nim zwierząt i roślin.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.