Jak bioExpert oczyszcza wodę w oczku wodnym lub stawie

Podczas letnich dni, gdy obfite opady spłukują z trawników i nawierzchni nawozy, ziemię i zanieczyszczenia organiczne do zbiornika wodnego, powstają w nim idealne warunki do rozrastania się glonów i sinic. Wysoka temperatura  oraz  obfitość związków odżywczych sprzyjają ekspansji tych rośli szpecąc staw wodny czy też oczko.
Woda staje się mętna i zielona, wydziela nieprzyjemny zapach, a na dnie, brzegu i plaży w zawrotnym tempie gromadzi się muł.

Marka bioExpert oferuje 3 preparaty w linii Bluklar, które pomogą oczyścić wodę w oczku wodnym lub stawie. Dostępne w sprzedaży środki zostały opracowywane z wykorzystaniem nowoczesnych i zaawansowanych procesów biotechnologii. Dzięki temu udało się uzyskać naprawdę skuteczne specyfiki, za których sprawą można pozbyć się zakwitu i mułu powodujących nieprzejrzystą i zieloną wodę.

Produkty marki bioExpert

Bluklar 3w1 to preparat przeznaczony do pielęgnacji niewielkich, generalnie zadbanych ekosystemów wodnych. Preparat ten klaruję wodę w oczku wodnym i stawie sprawiając, że jest przejrzysta. Tym samym cały akwen prezentuje się estetycznie i zdrowo. Oferowany przez producenta środek hamuje wzrost glonów i redukuję gromadzące się osady.

Linia Bluklar PROFESSIONAL  to zestaw dwóch preparatów od bioExpert służących do do profilaktyki oraz  pielęgnacji zbiorników szczególnie narażonych na systematyczne zanieczyszczanie (opady liści, odchody zwierząt wodnych, napływające nawozy z otaczających ogrodów/trawników, stosowanie pestycydów w otoczeniu zbiornika) lub z ograniczonym przepływem wody  i natlenianiem.

Buklar PROFESSIONAL Redukcja mułu – preparat przeznaczony do oczyszczania dna i strefy brzegowej. Jest dostępny w formie wygodnych tabletek, pomaga również w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu zgnilizny, który może występować przy stawie lub oczku.

Bluklar PROFESSIONAL Przejrzystość – preparat przeznaczony do klarowania wody i zapobiegania jej zakwitowi. Rozkłada elementy, które przedostały się do akwenu, takie jak gałązki czy liście oraz odchody zwierzęce. Skutecznie pomaga pozbyć się zielonych nieczystości występujących na powierzchni zbiornika.

Preparaty bioExperta  zawierają szczepy bakterii saprofitycznych,  enzymy oraz  minerały i mikroelementy. Zostały stworzone w specjalistycznym laboratorium z zachowaniem wszelkich norm obowiązujących w przemyśle biotechnologicznym.

Olśniewający zbiornik wodny z preparatami bioEcpert

Mikroorganizmy po dostaniu się do zbiornika wodnego namnażają się i pobierają środki organiczne  potrzebne im do wzrostu. Tym samym odbierają pożywienie glonom. Pozbawione pożywienia glony przestają się rozprzestrzeniać i z czasem obumierają. Enzymy ułatwiają mikroorganizmom rozkład martwej materii organicznej, a minerały wiążą azot i fosfor oraz obciążają zanieczyszczenia zawieszone w wodzie i konsekwentnie powodują ich opadanie na dno zwiększając przejrzystość toni. W efekcie akwen jest wyraźnie klarowny, co sprzyja walorom estetycznym. Taka sytuacja jest również zdecydowanie korzystniejsza dla ryb, ponieważ glony i różnego rodzaju inne zanieczyszczenia występujące w nadmiarze obniżają jakość wody, a tym samym stanowią zagrożenie dla znajdujących się w niej organizmów. Odpowiednie monitorowanie stanu zbiornika wodnego oraz niedopuszczanie do powstawania zakwitów to działania, które mogą pomóc uniknąć niebezpiecznych chorób dotykających zwierzęta i rośliny obecne w stawie lub oczku.

Systematyczne dodawanie preparatów do zbiornika zapewnia utrzymanie równowagi  w tym wodnym ekosystemie. Dzięki saprofitycznym mikroorganizmom  zbiornik odzyskuje walory ozdobne i użytkowe oraz jest  ponownie   doskonałym miejscem  dla żyjących w nim zwierząt i roślin. Zatem wiedza o tym, jak prawidłowo natlenić wodę w stawie i pozbyć się mułu przyniesie wiele korzyści zarówno właścicielowi akwenu, jak i jego mieszkańcom.

Warto korzystać ze sprawdzonych i doskonałych jakościowo produktów, które pomogą wyeliminować zakwit, którego efektem jest zielona woda w oczku lub stawie. Preparaty od bioExpert są bezpieczne dla środowiska oraz ludzi. Zostały opracowane zgodnie ze wszelkimi normami i z zastosowaniem zaawansowanych technologii. Specyfiki mają wygodną formę tabletek lub proszków. Za ich pomocą można w łatwy sposób przeprowadzić oczyszczanie i klarowanie wody w stawie, oczku oraz każdym innym zbiorniku wodnym.