EKO ogród, czyli jak naturalnie dbać o kompostownik, 
oczko wodne i zbiornik na deszczówkę?

Zarówno amatorzy ogrodnictwa, jak i profesjonaliści na pewno przyznają nam rację – posiadanie pięknego i zadbanego ogrodu jest jednym z najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń!  Nie ma nic przyjemniejszego, jak usiąść na ławce w cieniu drzew i cieszyć się owocami swojej ciężkiej pracy. Jednocześnie nie ma nic bardziej frustrującego niż wyjście do ogrodu i odkrycie, że woda w oczku jest mętna i brudna, zebrana deszczówka straciła swoją klarowność, a kompostownik wydziela nieprzyjemny zapach. Dzięki wsparciu naturalnych produktów taki scenariusz pozostanie jedynie w sferze sennych koszmarów! Dowiedź się jak działają i dlaczego warto stosować ekologiczne preparaty bioExpert – bez grama chemii i toksyn.

Doskonale wiemy ile czasu, trudu i pieniędzy należy włożyć w ogród, aby stworzyć wymarzoną oazę.  Dzięki BIO podejściu do dbania o działkę oraz wykorzystaniu w pełni naturalnych produktów bioExpert możesz mieć pewność, że twoja praca nie pójdzie na marne.

Cenny kompost zamiast nawozów syntetycznych

BIO Kompostus 500 g bioExpert

Skuteczne działanie enzymów, mikroorganizmów

Większa efektywność procesu kompostowania

Bogada w mikroelementy, jednolita masa kompostowa

Idealne środowisko dla pożytecznych dżdżownic

Bezpieczny dla środowiska, ludzi i zwierząt

100% składników pochodzenia naturalnego

W ekologicznym ogrodzie nie może zabraknąć naturalnych sposobów odżywiania krzewów, kwiatów i drzew. Dlatego nie sposób wspomnieć tu o kompoście, czyli cennym naturalnym nawozie, który łatwo i szybko możesz stworzyć na terenie własnej działki. Dzięki wykorzystaniu biologicznego preparatu BIO Kompostus marki bioExpert, idealny kompost, który będzie bogaty w azot, fosfor, potas i wapń! Produkt zawiera wyselekcjonowane enzymy przyspieszające biodegradację oraz mikroorganizmy saprofityczne, które żywią się martwą biomasą znajdującą się w kompoście. Są także niezbędne dla rozkładu organicznego w naturze. Miliardy mikroorganizmów, które znajdują się w każdej dawce preparatu bioExpert, posiadają zdolność namnażania się i przenikania przez masę kompostową. Biologiczny preparat BIO Kompostus nie tylko zwiększa efektywność procesu kompostowania, ale także ujednolica masę kompostową, dzięki czemu gotowy nawóz będzie bogatszy w cenne minerały i inne składniki odżywcze. 

Klarowna woda, bez glonów i mułu

Mętna i brudna woda skutecznie psuje wygląd oczka wodnego. Aby ten wyjątkowy element ogrodu stanowił jego ozdobę musi być odpowiednio pielęgnowany. Czy można osiągnąć efekt „krystalicznej wody” i okiełznać rozrastające się w oczku glony z pomocą natury? Oczywiście, że tak! Z silnym wsparciem przychodzi bioExpert z biologicznym preparatem BluKlar. Produkt zawiera wyselekcjonowane mikroorganizmy saprofityczne, które żywią się obecnymi w wodzie substancjami odżywczymi. Inaczej mówiąc – zabierają wolnopływającym glonom pokarm, który jest im niezbędny do wzrostu i życia. Bez naturalnego pożywienia glony przestają się rozrastać i z czasem obumierają. Ten w pełni naturalny produkt sprawia, że woda staje się przejrzysta i klarowna, ale także może zapobiec zarastaniu zbiornika. BluKlar doskonale radzi sobie z problemem zakwitania wody i gromadzenia się mułu na dnie zbiornika. Preparat jest bezpieczny dla ludzi, środowiska i organizmów wodnych m.in. ryb, kaczek, ptaków, owadów czy żab. Jak się okazuje, osiągniecie efektu krystalicznie czystej wody bez chemii nie musi już pozostawać w sferze marzeń. Wystarczy „poprosić” o pomoc pożyteczne mikroorganizmy, które korzystnie wpływają na zachowanie równowagi biologicznej w oczku wodnym!

Skuteczne działanie mikroorganizmów saprofitycznych

Efekt klarownej i przejrzystej wody

Efektywna redukcja glonów i osadów dennych

Bezpieczny dla organizmów wodnych

100% składników pochodzenia naturalnego

EKO podlewanie

Tylko 0,6% zasobów wody na ziemi to woda pitna. Jest jej naprawdę mało! Co więcej, naukowcy alarmują, że globalne zapasy kurczą się bardzo szybko. „Błękitna planeta” jest naszym wspólnym domem i wszyscy powinniśmy się o nią troszczyć. Dobrym krokiem w tym kierunku jest rezygnacja z podlewania ogródka wodą pochodzącą z kanalizacji czy własnej studni na rzecz wody deszczowej. Jakość gromadzonej deszczówki może zależeć od wielu czynników m.in. typu pokrycia dachu, stanu rynien, konstrukcji filtrów, samego zbiornika czy jego wielkości. Woda deszczowa może zawierać także pyłki kwiatowe, kurz uliczny czy zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Aby zebrana woda była czysta i klarowna warto stosować w 100% naturalny preparat BIO deszczówka. Na czym polega jego działanie? Preparat bioExpert zawiera mikroorganizmy saprofityczne, które rozkładają materię organiczną redukując ilość dostępnych substancji odżywczych i w ten sposób zapobiegają rozwojowi populacji niepożądanych bakterii i glonów.

bioDeszczówka 450g

Skuteczne działanie mikroorganizmów saprofitycznych

Efektywna redukcja materii organicznej i hamowanie rozwoju glonów

Efekt klarownej i przejrzystej wody

Przyjazny dla środowiska, ludzi i zwierząt

100% składników pochodzenia naturalnego

Mikroorganizmy znajdujące się w produktach bioExpert mają zdolność do namnażania się, działają długofalowo i efektywnie. Dzięki regularnemu stosowaniu naturalnych preparatów zawierających miliony cennych saprofitów pożegnasz się z najpopularniejszymi problemami dotyczącymi kompostowania, utrzymania wysokiej jakości wody deszczowej czy czystego oczka wodnego. Wprowadź do ogrodu pożyteczne mikroorganizmy i czerp korzyści ze współpracy człowieka z naturą!

Rate this post

Czytaj więcej artykułów: