Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny?

Zapach stęchlizny to częsty problem właścicieli starszych nieruchomości, domków letniskowych, przyczep kempingowych, kamperów czy żaglówek. Ta uciążliwa, nieprzyjemna i trudna do usunięcia woń może się pojawić także w piwnicy, domowej pralni czy samochodzie. Jak się jej pozbyć? Poznaj nasze sprawdzone sposoby i dowiedz się dlaczego warto postawić na produkty bioExpert!

Zanim zabierzemy się za usuwanie zapachu stęchlizny, warto wiedzieć skąd się on bierze. Głównym źródłem nieprzyjemnej woni jest rozkład materiałów organicznych, któremu sprzyja nadmierna wilgoć i słaba wentylacja. To idealne środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Oto kilka wskazówek, jak przeciwdziałać temu problemowi:

  • Porządnie posprzątaj – dokładnie umyj wszystkie powierzchnie w domu, samochodzie, jachcie czy kamperze, aby usunąć zalegającą warstwę brudu i kurzu. Przejrzyj wszystkie zakamarki, aby znaleźć źródło wilgoci lub pleśni.
  • Usuń wilgoć – napraw wszelkie nieszczelności i upewnij się, że wilgoć jest odprowadzana na zewnątrz. Użyj osuszacza powietrza, aby obniżyć poziom wilgotności we wnętrzach.
  • Pozbądź się pleśni – jeśli znajdziesz miejsca zaatakowane przez grzyby, pleśń usuń za pomocą dedykowanych do tego środków czystości.
  • Zadbaj o tekstylia – wypierz dywany, tapicerki, pościel, firanki oraz zasłony i porządnie je wysusz. 
  • Popraw wentylację – porządnie wywietrz wnętrza i zadbaj o optymalną cyrkulację powietrza. Rozważ instalację wentylatora wyciągowego w najbardziej wilgotnych przestrzeniach np. łazience, pralni czy kuchni.
  • Zastanów się nad ozonowaniem – profesjonalna dezodoryzacja pomoże Ci pozbyć się nie tylkozapachu stęchlizny, ale także zarodników grzybów i pleśni.
  • Zastosuj BIO Saszetki na przykre zapachy od bioExpert – umieść je w najbardziej wilgotnych miejscach np. na posadzce w piwnicy, dywanikach w samochodzie czy podłodze w kamperze.

Potrójna moc działania

BIO Saszetki na przykre zapachy są pozbawione chemii i działają w sposób całkowicie naturalny. Skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy i odświeżają powietrze dzięki trzem podstawowym składnikom: pożytecznym mikroorganizmom, minerałom i olejkom eterycznym. Jaką rolę odgrywają poszczególne elementy składowe? Aktywne mikroorganizmy wychwytują i rozkładają cząsteczki powodujące przykre zapachy. Minerały skutecznie wchłaniają nadmiar wilgoci, która sprzyja rozwojowi pleśni i bakterii. Z kolei olejki eteryczne odświeżają powietrze, nadają mu przyjemny zapach oraz odstraszają uporczywe owady. Saszetki są w pełni biodegradowalne, bezpieczne dla środowiska, ludzi i zwierząt.

Skutecznie usuwają przykre zapachy

Wchłaniają nadmiar wilgoci

Skutecznie odstraszają owady

Przyjazne dla środowiska

Saszetki bioExpert neutralizują nie tylko woń stęchlizny, ale także wiele innych nieprzyjemnych „aromatów” m.in. zapach odchodów, zepsutej żywności czy dymu papierosowego. Z powodzeniem można je stosować w piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, toaletach, domkach letniskowych, przyczepach kempingowych, żaglówkach i jachtach czy w samochodach. 

Jeśli szukasz bezpiecznego, w pełni naturalnego i skutecznego sposobu na pozbycie się różnorodnych, nieprzyjemnych zapachów, BIO Saszetki na przykre zapachy są doskonałym wyborem.

Rate this post

Czytaj więcej artykułów: