Jaki preparat do szamba będzie najlepszy?

Dobry preparat do szamb i oczyszczalni zawiera w swoim składzie bakterie, enzymy, specjalnie opracowaną pod kontem wspomagania bakterii saprofitycznych mieszankę witamin i mikroelementów – booster oraz olejki eteryczne. Nie bez znaczenia są proporcje tych składników oraz ich jakość.

Mieszanka wyselekcjonowanych kultury bakterii powinna zawierać szczepy degradujące tłuszcze, węglowodany (w tym celulozę) i białka. Ich ilość nie musi być duża, jeśli w preparacie znajdują się enzymy wspierające degradacje każdej z tych grup związków. W przypadku gdy w skład preparatu wchodzi booster – bakterie intensywniej się rozmnażają, szybciej kolonizują kanalizację i zbiornik z nieczystościami oraz efektywniej biodegradują nieczystości w procesach tlenowych. Intensywny rozkład tlenowy oraz olejki eteryczne ograniczają powstawanie przykrych zapachów.

Jeśli w preparacie ilość grup enzymów jest ograniczona lub nie zawiera on booster, jakość i ilość bakterii w mieszance musi być zdecydowanie większa. Dzięki temu działanie takiego preparatu może zapewnić osiągnięcie identycznego efektu jak w przypadku mieszanki wielkoskładnikowej.

Zdecydowanie warto stosować biopreparaty czyszczące szambo. Obecne w naszej ofercie produkty nie mają złego wpływu na środowisko, rośliny i zwierzęta, a do tego są bezpieczne dla człowieka. Jednocześnie przyspieszają one rozkład nieczystości w sposób naturalny i do tego są łatwe w aplikacji.

Dom i ogród bez brzydkich zapachów

Gromadzone w zbiornikach nieczystości tworzą idealne wręcz warunki do fermentacji beztlenowej. W jej trakcie pojawia się wyjątkowo nieprzyjemny zapach, który nierzadko potrafi rozchodzić się dosłownie na cały ogród lub wydobywać ze źle skonstruowanych odpływów kanalizacyjnych w domu. Produkty biologiczne z naszej oferty, na przykład biologiczny preparat do szamb lub musujące tabletki biologiczne dodane do ścieków ograniczają procesy rozkładu beztlenowego i przyspieszają tlenowy rozkład zanieczyszczeń. Poprzez zastosowanie tych preparatów możesz w sposób skuteczny i bezpieczny dla środowiska zredukować osady na dnie zbiornika oraz rozpuścić lub zapobiec tworzeniu się kożucha pojawiającego się na powierzchni ścieków. Równocześnie zredukujesz nieprzyjemny zapach.

Utrzymanie pełnej pojemności zbiornika z nieczystościami

Pozostawione na dłuższy czas bez opieki szambo będzie stopniowo zmniejszało swoją pierwotną pojemność. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest osadzanie się na dnie zbiornika ze ściekami gęstego, najczęściej cuchnącego, mułu. W trakcie wybierania nieczystości wciąga się jedynie te występujące w płynnej postaci. Osady na dnie pozostają i z każdym miesiącem coraz bardziej się nawarstwiają.

Z powodzeniem możesz jednak skorzystać z biopreparatów w formie proszku lub tabletek sprzedawanych u nas w świetnych cenach. Znajdujące się w nich bakterie powoli, ale skutecznie będą degradowały osad denny.

Środki biologiczne i akcesoria są bezpieczne dla ludzi i środowiska

Wszystkie nasze biopreparaty, specjalne zestawy dla domu, zostały opracowane w specjalistycznych laboratoriach biotechnologicznych. Dzięki przejściu licznych testów możemy zagwarantować, że są one w pełni bezpieczne dla ludzi, zwierząt, roślin i dla całego środowiska wodnego. Ich stosowanie jest wyjątkowo proste, skuteczność działania stoi na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej artykułów: