PODARUJ BLISKIM ZDROWIE – EKO Saszetka do prania w świątecznej cenie!

Żyjemy w wyjałowionych przez wszechobecną chemię warunkach, przez co nasza i naszych dzieci odporność jest znacząco osłabiona. Jest to o tyle ważne, że minimalizując ilość detergentów, substancji zapachowych i innych chemicznych dodatków, z którymi mamy kontakt na co dzień, zmniejszamy ryzyko wystąpienia alergii, dlatego warto przemyśleć jakich środków czystości używamy do prania czy zmywania.

Alternatywą dla produktów chemicznych są produkty ekologiczne lub biologiczne (nie mylić z bio), czyli takie, które skomponowane są wyłącznie z substancji występujących w naturze, pozyskane w procesach biotechnologicznych. Do tych substancji zaliczyć można: mikroogranizmy saprofityczne odpowiedzialne za usuwanie martwej materii organicznej; biosurfaktanty, czyli związki powierzchniowo czynne pozyskiwane z roślin i grzybów – rozpuszczające zanieczyszczenia; enzymy; naturalne kwasy oraz różnego rodzaju minerały i pierwiastki, np. magnez.

Co więc ma nam do zaoferowania natura? Otóż bardzo wiele!

JAK DZIAŁA EKO SASZETKA?

Specjaliści bioExpert opracowali szereg produktów, którymi można śmiało zastąpić popularne, codziennie używane środki czystości, piorące oraz do zmywania. Takie naturalne pranie gwarantuje EKO Saszetka. Jej prosty skład może Was zdziwić – wysoce oczyszczony (99,95%) magnez. Żadnych substancji zapachowych, piorących czy innych chemicznych dodatków. Na jakiej zasadzie więc działa ten produkt? Magnez to jeden z najpowszechniej występujących w skorupie ziemskiej pierwiastków – nigdy jednak pojedynczo w postaci pierwiastkowej, a jedynie z innymi pierwiastkami, gdzie niezmiennie ma stopień utlenienia +2. Wolny pierwiastek (metal) może być wytwarzany sztucznie i taki właśnie magnez w postaci granulek znajduje się we wnętrzu saszetki. Gdy magnez wchodzi w kontakt z wodą, wytwarza bąbelki wodoru, tworząc w rezultacie zjonizowaną wodę alkaliczną o pH dochodzącym do 10,5. Podczas prania dochodzi do zmniejszania wielkości cząsteczek wody, co zwiększa jej zdolność do przechodzenia przez tkaniny. Taki proces, co udowodniają badania jakości przeprowadzone w zagranicznych laboratoriach, usuwa zabrudzenia, do 10x skuteczniej pozbywa się zapachów oraz likwiduje bakterie i zarazki.

JAK SIĘ UŻYWA SASZETKI?

Tyle o sposobie działania, a jak EKO saszetka radzi sobie w praktyce? Każdy wie, że nowe ubrania, koce czy prześcieradła mają nieprzyjemny zapach. Użycie saszetki do prania doskonale wywabi materiał z „fabrycznych” zapachów, resztek barwników i innych substancji mogących pozostawać w tkaninach po procesie produkcji. W przypadku naszych, dorosłych ubrań, znakomicie się sprawdzi do odświeżania ubrań przesiąkniętych dymem, oparami z kuchni, lekko przepoconych i zabrudzonych. To dla saszetki nie stanowi żadnego problemu – wystarczy krótki program w niskiej temperaturze a zamiast proszku czy płynu do prania – sama magnezowa EKO Saszetka. Ubrania będą czyste, odświeżone, z naturalnym zapachem.

Pozbywanie się zabrudzeń i plam z ubrań bywa trudne przy użyciu także zwykłych detergentów, dlatego do korzystania z EKO Saszetki trzeba się po prostu przyzwyczaić i poświęcić trochę czasu, aby jej prawidłowo używać. Przy uporczywych zabrudzeniach, tłustych plamach lub mocnych barwnikach z żywności sama saszetka może nie wystarczyć. Nie jest jednak konieczne pranie z dotychczasową ilością detergentu (np. cała miarka proszku), wystarczy miejscowa aplikacja na zabrudzone miejsce lub użycie 1/3 jego ilości; saszetka wzmocni działanie proszku, sprawiając że pranie się dopierze. Dodatkowo podczas cyklu płukania dzięki swoim wyjątkowym właściwościom doskonale usunie wszelkie pozostałości detergentu i szkodliwych substancji. A to jest najistotniejsze w sytuacji, kiedy w naszym domu jest osoba z problemami skórnymi.

EKO Saszetka jest produktem wysoce wydajnym, wystarczy na średnio 365 prań, co oznacza, że piorąc co drugi dzień będziemy jej używać aż 2 lata! Pomyślcie o ile mniej zużytych plastikowych butelek i opakowań „wyprodukujecie” przez ten czas. A kiedy saszetka w końcu się zużyje, jej zawartości nie wyrzucacie do śmieci, magnez – występujący przecież w naturze – doskonale sprawdzi się jako nawóz mineralny do roślin i kwiatów w domu, wzmacniając je i suplementując.

Nasza pozbawiona chemii EKO Saszetka jest w pełni bezpieczna nie tylko dla nas, ludzi, ale także dla środowiska oraz przydomowych zbiorników septycznych – szamb i oczyszczalni.

TERAZ W ŚWIĄTECZNEJ PROMOCJI EKO Saszetka aż 20 zł taniej!

Czytaj więcej artykułów: