Stop alergenom! Rozważ wymianę kapsułek, proszków i zmiękczaczy do prania na EKO Saszetkę!

Uczulenie na proszki, płyny i żele do prania, a dokładnie na niektóre związki chemiczne wchodzące w ich skład, są jednym z najczęstszych rodzajów alergii, z którymi spotykają się dermatolodzy. Ten problem dotyczy nie tylko niemowląt i małych dzieci, ale także dorosłych, którzy także bywają uczuleni na tego typu związki. Absolutnie przełomowym produktem, który jest całkowici wolny od drażniących składników chemicznych i nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych, jest wielorazowa EKO Saszetka do prania z ekologicznej linii produktowej bioExpert.

Detergenty do prania – jak wpływają na nasze zdrowie?

Większość detergentów do prania to silne środki chemiczne, które mogą powodować uczulenia, czyli tzw. alergie kontaktowe (skórne). Wśród najczęstszych objawów uczuleń na tego typu produkty znajdują się m.in. wysypka, pieczenie, swędzenie czy zaczerwienie skóry a nawet duszności. Warto wiedzieć, że te niepożądane reakcje organizmu nie zawsze występują w czasie pierwszego kontaktu skóry z podrażniającym składnikiem – mogą się pojawić dopiero po jakimś czasie. Jakie składniki detergentów piorących są najbardziej niebezpieczne dla naszej skóry? Przede wszystkim barwniki, konserwanty, surfaktanty i silne środki zapachowe. Warto wiedzieć, że na piękny aromat np. perfum do prania, płynów czy perełek do płukania, mogą składać się dziesiątki różnych składników chemicznych. Jakich dokładnie? Nie wiemy – producenci nie są zobowiązani do ujawniania na etykietach produktów dokładnych informacji o substancjach chemicznych, wchodzących w skład danej kompozycji zapachowej. Zazwyczaj wynika to z faktu, że tzw. kompozycja zapachowa jest uważana za informację poufną i stanowi tajemnicę handlową firmy. Warto wiedzieć, że istnieje około 3000 składników zapachów, które mogą być stosowane w produktach konsumpcyjnych na całym świecie. Niektóre z tych substancji chemicznych to ftalany, które mogą zwiększać ryzyko zachorowania na astmę oraz wpływać negatywnie na działanie ośrodkowego układu nerwowego u dzieci. To nie wszystko! Zdaniem ekspertów niektóre chemiczne substancje zapachowe mogą mieć negatywny wpływ na występowanie zaburzeń endokrynologicznych, co oznacza, że mogą się przyczyniać do zakłócania prawidłowego działania układu hormonalnego organizmu.  Podsumowując, wszyscy jesteśmy podatni na negatywne skutki nadmiernej ekspozycji na chemikalia, nie tylko dzieci czy alergicy!

Pranie bez chemii

Dobrą wiadomością jest fakt, że obecnie na rynku dostępnych jest wiele naturalnych i antyalergicznych detergentów do prania. Nadal jednak testowanie i ustalanie, czy dany produkt NA PEWNO nie uczula może być nie tylko czasochłonne, ale także kosztowne. Istnieje sposób na to, aby oszczędzić sobie kłopotów z czytaniem długich i niezrozumiałych etykiet, wybieraniem kolejnych eko produktów oraz wykonywaniem ryzykownych domowych „prób uczuleniowych”, czyli testowania ich wpływu na własną skórę. Tym sposobem jest całkowita rezygnacja z detergentów do prania w postaci żeli i płynów na rzecz EKO Saszetki do wielokrotnego prania!

EKO moc do walki z brudem i zarazkami

Przyjrzyjmy się kolejnym etapom działania EKO Saszetki do prania, aby zrozumieć jej działanie. Produkt bioExpert, w przeciwieństwie do tradycyjnych detergentów, nie zawiera żadnych chemikaliów i alergenów. W saszetce znajdziemy jedynie granulki wysoko oczyszczonego aktywnego magnezu. Jak one działają? Podczas kontaktu granulek z wodą, dochodzi reakcji chemicznej w wyniku której wytwarza się wodorotlenek magnezu a woda ulega jonizacji. Alkaliczna, słabo zjonizowana woda, którą o pH wynoszącym 10,5, wykazuje unikalne właściwości piorące i czyszczące – dogłębnie wnika w tkaniny, dzięki czemu rozpuszcza tłuszcze oraz usuwa brud, bakterie, pleśń i zarazki. Sprawia, że ubrania są czyste i przede wszystkim bezpieczne dla naszej skóry i organizmu.

Zapach czystości a nie róż

Jak pachnie czystość? Przez lata, reklamy i kampanie marketingowe z powodzeniem „wmawiały” nam, że czyste ubrania pachną kwiatami, perfumami czy orientalnymi aromatami. Czystość nie równa się silny zapach – wręcz przeciwnie. Większość syntetycznych aromatów, z których słyną płyny, proszki czy żele do prania, jest komponowana po to, aby jedynie ukrywać nieprzyjemne zapachy a nie je usuwać. Ubrania wyprane z użyciem Eko Saszetki nie pachną piwoniami czy różami, pachną prawdziwą świeżością i czystością! Według badań, produkt bioExpert usuwa nieprzyjemne zapach 10-krotnie skuteczniej od popularnych detergentów.

365 prań bez chemii i alergenów!

Istnieje błędne przekonanie, że ekologiczne produkty do prania są droższe od tych tradycyjnych. Aby obalić ten mit wystarczy przyjrzeć się cenom detergentów w sklepach czy Internecie – np. 4 litrowy żel do prania kolorowych ubrań, który wystarcza na około 80 prań, kosztuje od około 40 zł do nawet 100 zł. Do tego warto zakupić produkt przeznaczony do prania tkanin białych i czarnych, a także płyn zmiękczający – to wiąże się z kolejnymi wydatkami. Jeśli założymy, że pralkę włączamy codziennie i do tego korzystamy z kosztownych środków piorących to oznacza, że w ciągu roku możemy wydać na detergenty do prania ubrań nawet ponad 500 zł! EKO Saszetka kosztuje mniej niż 200 zł. Jest przeznaczona do prania ubrań białych, czarnych i kolorowych, a jedna sztuka wystarcza na przeprowadzenie nawet 365 cyklów pralniczych! Co więcej, zużyta saszetka nie musi trafić do kosza. Jej zawartość warto wysypać do ziemi w ogrodzie lub do doniczek z kwiatkami w domu – magnez wesprze wzrost roślin i sprawi, że będą „cieszyły oko” soczystą zielenią.

Rezygnacja z detergentów na rzecz Eko Saszetki do prania nie jest kompromisem w zakresie czyszczenia ubrań. Wręcz odwrotnie! To nowe, rewolucyjne podejście do kwestii prania – przyjazne dla skóry i całego organizmu, środowiska oraz domowego budżetu!

  

Rate this post

Czytaj więcej artykułów: