Jak działają mikroorganizmy bioExperta

bioExpert pozyskuje mikroorganizmy z naturalnych kultur.

W sproszkowanych czy też ciekłych preparatach bioExperta saprofityczne mikroorganizmy pozostają w stanie „uśpienia”. Część mikroorganizmów jest zamknięta w granulkach.

Po zastosowaniu,  mikroorganizmy „budzą się”  i zaczynają  się rozmnażać oraz  wytwarzać enzymy i biosurfaktanty  by  łatwiej przyswajać martwą materię organiczną: białka, tłuszcze i cukry.   Tym samym biodegradują złożone substancje organiczne obecne w zabrudzeniach, odpadach  lub ściekach.

Mikroorganizmy zamknięte w granulkach uwalniają się stopniowo. Dzięki temu cała populacja  nie jest narażona na wymarcie jeśli do ścieków dostaną się nieprzyjazne dla niej substancje – antybiotyki, środki biobójcze  lub żrące kwasy. Zapewnia to długotrwałe działanie preparatów.

Mikroorganizmy pozostawione w środowisku wilgotnym kolonizują kanalizację  lub  szczeliny i  pory nawierzchni, tworząc aktywny biofilm.

Żywią się nagromadzonymi oraz nowymi nieczystościami i tym samym  je usuwają, zapobiegają ponownemu gromadzeniu,  likwidują  nieprzyjemne zapachy oraz ograniczają rozwój niebezpiecznych drobnoustrojów.