Jak działa magnez w EKO saszetce do prania?

Kilka słów o magnezie

Magnez to jeden z najpospolitszych pierwiastków, występujący w skorupie ziemskiej. Najczęściej występuje pod postacią minerałów: dolomitu, magnezytu i innych, a w wodzie morskiej w postaci roztworu soli Mg2+. Nie występuje w postaci pierwiastkowej, w naturze można go znaleźć w połączeniu z innymi pierwiastkami, gdzie niezmiennie ma stopień utlenienia +2. Wolny pierwiastek (metal) może być wytwarzany sztucznie.
Magnez jest bardzo ważny dla organizmu człowieka. Jego jony są niezbędne w funkcjonowaniu wszystkich komórek oraz do działania około 300 enzymów. Jony magnezu odgrywają olbrzymią rolę w utrzymywaniu ciśnienia osmotycznego krwi i innych tkanek, zapewniają prawidłowe funkcjonowanie nerwów i wspomagają utrzymywanie ciśnienia krwi oraz prawidłowe funkcjonowanie serca i mięśni. W naturalnym środowisku bogato występuje w spożywanych przez człowieka pokarmach.

Magnez zapewnia funkcjonowanie wszystkich roślin. Występuję w komórkach chlorofilu, który umożliwia przebieg procesu fotosyntezy. Gdy rośliny cierpią na niedobór magnezu więdną i chorują na chlorazę liści.

Zachęcamy do odkrycia magnezu jako wspaniałego środka do ekologicznego prania naszej odzieży i tkanin. Bez dodatków detergentów, w sposób przyjazny dla nas i środowiska.

Wodę po praniu z saszetką, możesz zastosować do  podlewania w ogrodzie. Wpłynie to korzystnie na zdrowie roślin. Co więcej, po zużyciu saszetki  możesz wysypać granulki magnezu do ziemi w ogrodzie lub do doniczek.

Jak działa magnez w saszetce

Saszetka jest wypełniona wysoce oczyszczonym magnezem, specjalnie przetworzonym przy użyciu japońskiej innowacyjnej technologii. Gdy magnez wchodzi w kontakt z wodą, wytwarza bąbelki wodoru, tworząc w rezultacie zjonizowaną wodę alkaliczną o pH dochodzącym do 10,5. Podczas prania dochodzi do zmniejszania wielkości cząsteczek wody, co zwiększa jej zdolność do przechodzenia przez tkaniny, zapewniając lepsze właściwości czyszczące. Alkaliczna woda skutecznie usuwa brud, bakterie i zapach z tkanin, dzięki czemu pranie jest świeże, czyste i bez pozostałości detergentów!

Zalety Eko SaszetkiChcesz poznać wyniki testów skuteczności oraz zalecenia i porady dotyczące codziennego użytkowania?